web analytics

Огляд коміксу «Захисник Вогню»

Автор: PlayUA @playua

Мальопис «Захисник вогню» пройшов довгий шлях, перш ніж дійти до українського читача. Його автор, Іман Тадайон, іранець за національністю, хотів видати комікс на батьківщині, але з певних причин йому це не вдалося. На щастя хлопці з UA Comix взяли все у свої руки та видали його в Україні.

«Захисник вогню» – це в першу чергу спроба автора донести до світу частину перської міфології, яка є основою окремої релігії. Звісно для мене, яка ніколи не цікавилась культурою та історією Середнього Сходу, вдатися в усі тонкощі було важко. Тому довелося відкрити Вікіпедію і вивчити це питання трохи глибше. А щоб вам не довелося робити те саме, тримайте трохи історичної довідки.

З II по VII століття нашої ери, територія сучасного Ірану входила до складу Ераншахру, або простіше — Держави Сасанідів, що тримали під своїм контролем практично весь Близький Схід і Центральну Азію. Релігією Держави Сасанідів був зороастризм, верховним богом і творцем в якому вважається Ахурамазда. Послідовників зороастризму називали вогнепоклонцями, оскільки ті запалювали його в храмах і звертали до нього свої молитви. Протиставленням Ахурамазді є Ахриман, який спокушає людей на злі вчинки і керує легіонами девів. А ще, якщо ви грали ігри серії Prince of Persia, то Ахриман там головний антагоніст. У VII столітті, Арабський халіфат захопив велику частину континенту, у тому числі й Ераншахр — відбулась ісламізація території сучасного Ірану і знищення храмів зороастризму. На сьогодні, зороастрійців у світі налічують близько 200 тисяч людей, більшість з яких знаходиться в Індії.

Комікс розповідає нам про сучасного жерця зороастризму, Мехрана — одного з членів ордену Хранителів вогню. З перших кадрів складається враження, що Хранителі існують, аби бідкатися на себе ж, але потім виявляється, що вони ще і не дають Ахриману і його війську девів прорватися у наш світ. Для цього їм колись давно дарували золоті диски, які в хороших руках перетворюються на аналог лазерного бластера і стріляють променем світла. Один з цих артефактів є настільки потужним, що його довелося розділити на дві частини та заховати в різних храмах, щоб ніхто не зміг скористатися його силою в лихих цілях.

Намагаючись врятувати останнього з семи обраних, що відділяють Ахримана від вторгнення на землю і чиє походження нам не пояснюють, хранителі натикаються на Єрусалимських хрестоносців. Ті воювали з армією мусульман (за Альянс!) во ім’я Бога, зайшли у виниклий на полі бою портал і перенеслися прямісінько у наш час. Хрестоносці, замість того, щоб лякатися автомобілів і кидатися списом в телевізор, об’єднуються з хранителями і всі разом відправляються туди, де востаннє бачили нечисть, а саме в XII століття.

Закінчується перша частина коміксу тим, що хранитель часів Сасанідів являється головному герою і переносить його в свій розум, подібно Анімусу, щоб відкрити істину.

Як каже сам автор, «Захисник вогню» спочатку мав бути книгою, але в результаті вийшов комікс. І це відчувається. Сюжет настільки стиснений, що події просто відбуваються одна за одною і, наче б то все зрозуміло, але все одно залишається відчуття, що тобі щось забули розповісти. Про розкриття персонажів навіть говорити не варто, бо воно зводиться до коротких флешбеків у минуле, де відбувається ще більше подій.

Стилістика «Захисника вогню» може бути незвичною для середньостатистичного читача мальованих історій, адже знаходиться ближче до франко-бельгійських коміксів, ніж до американських, на які орієнтуються багато українських авторів. Колористика в мальопису прекрасна: починаючи від виведення форм, закінчуючи кольоровими палітрами, які змінюються від сцени до сцени і адаптуються під загальний настрій подій. Навіть лінії, які здавалося б намальовані недбало, я впевнена, є продуманим кроком, адже вони підкреслюють хаос, який відбувається у світі коміксу.

Окремо варто зазначити дизайн девів — злих духів, з якими бореться орден Хранителів вогню. Над цими потворами було проведено немало роботи, бо вони дійсно лякаючі. У мене рідко що може викликати дискомфорт, особливо, якщо воно не повзає біля мене і не плете павутину, але ці істоти змогли. Знову ж таки, в цьому чимала заслуга стилізації малюнку, адже був би він чистим і прилизаним, того моторошного ефекту вже б не викликав.

Загалом можу сказати, що комікс вдався. В першу чергу він привертає увагу своїм малюнком, а якщо розібратися в тому, що відбувається, то ще і сюжетом.
Тому будемо чекати на другу частину коміксу і думати, що ще цікавого нам повідає автор.

Придбати комікс «Захисник Вогню» можна за цим посиланням.

Автор: Оля Мирон

А тут ви знайдете наші інтерв'ю з авторами коміксу:

  • Іман Тадайон / Захисник Вогню

    «Захисник Вогню» — український комікс, заборонений в Ірані

  • Таня Приймич, Comic Con Ukraine 2019

    Таня Приймич. Живопис, екшн і чудовиська

TMNT Donatello

Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA

На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!

Підтримати

Останні огляди

Не купуй новий монітор поки не подивишся це відео — Огляд монітора Prologix GM2424HD

Автор: Володимир Бортюк

prologix gm2424hd ty 01

Пекло, у яке хочеш повертатися. Огляд KILL KNIGHT

83

Автор: Барлет Ярослав

kill kight

Сильніший за власне розбите серце. Огляд фільмів «Джокер» і «Джокер: Божевілля на двох»

Автор: Микола Єрьомін

Джокер: Безумство на двох

Стильна ультратонка бездротова механіка — Огляд Logitech G915 X LIGHTSPEED

Автор: Володимир Бортюк

logitech g915x review yt 01

Породжена бажанням. Огляд ремейку Silent Hill 2

88

Автор: Володимир Вітовський

silent hill 2 remake keyart

Ану посунься, Civilization. Огляд Ara: History Untold

72

Автор: BenderUA

Ara: History Untold

Команда PlayUA перемогла у командному заліку KMAMK GT3 Sprint Championship 2024. Огляд фінального етапу

Автор: Андрій Присяжний

x3

IMAX 3D вдома? — Огляд ноутбука Aspire 3D 15 SpatialLabs Edition

Автор: Володимир Бортюк

a15 3d body2